Kovový zahradní nábytek

V případě kovového zahradního nábytku se jedná o "nejvyrovnanější" alternativu k nábytku dřevěnému. Kovový nábytek je opakem nábytku dřevěného - místo dýchajicího dojmu přinásí kov pocit chladnosti a mohutnosti. Nabízí se však i zahradní nábytek který kombinuje jak kov, tak i dřevo, a to například akát.

Oblíbenost kovového zahradního nábytku je způsobena především minimální potřebnou údržbou a praktičností. Jelikož je kov při výrobě povrchově opracován (poplastování, thermosint, alukobond a jiné), je odolný proti vlivům počasí a nic se mu nestane ani při dešti. Některý kovový nábytek nabízí též oprtoi dřevěného nábytku možnost polohování - toto ovšem najdete především u dražích, spíše ručně vyrobených kusů. Co se cen týče, je kovový zahradní nábytek srovnatelný s dřevěným. Základní prvky nábytku jako jsou židle a stoly můžete pořídit již od pár set Kč, pořád ale platí že se v případě nábytku hodí investovat více do kvalitnějších výrobků.

Nepostradatelným doplňkem kovového (ale i dřevého) nábytku je polstrování, které znatelně zvyšuje pohodlí při jeho užívání. Polstrování ssebou představuje potahy, matrace a "polštářky" které jsou rozmístěny na dotykových povrcích nábytku. I zde je velká možnost výběru - na výběr existují jak levné syntetické tak i kvalitní přírodní a nealergenní polstrování.