Plastový zahradní nábytek

Plastový zahradní nábytek je rozhodně nejlevnější variantou, nedá se však říci že tou "nejhorší". Ve dnešních dnech najdete na trhu jak plastový nábytek vyrobený z kvalitních plastů, tak i levné "šmejdy".

Zahradní plastovou židli je možné si pořídít už například za 200 Kč, očekávejte však nekvalitní konstrukci a měkkost plastů (a tudiž náchylnost ke zlomení), způsobenou použitým materiálem - polypropylénem, a nedostatečná povrchová ochrana, způsobujicí žloutnutí plastů kvůli slunečním UV paprskům. Nejdražší plastový nábytek se vyrabí jako mix kovů a ušlechtilých plastů, zaručujicí vynikajicí mechanické vlastnosti. V obojích případch se můžete spoléhnout na to že plastový zahradní nábytek je hmotnostně nejlehčí variantou.

Co se údržby plastů týče, tak je velice jednoduchá. Čištění plastového nábytku je velmi podobně jinému nábytku, a je nejvhodnější použít houbičku, teplou vodu a jemný čistící prostředek. Čištění se doporučuje především jako prevence proti usazení nečistot v meziprostorech plastového nábytku, což následně vytváří neatraktivní dojem. Dejte si pozor na sluneční paprsky - plastový zahradní nábytek by neměl být vystavován přimým paprskům po moc dlouhou sobu. Většina plastového nábytku je sice ošetřena povrchovým nátěrem, ten se však nepřenatírá.